Rady před cestou

Cestovní pojištění Vám může pomoci při výběru pojišťovny také z hlediska rozsahu služeb a cestovního servisu, který poskytuje svým klientům. Před odjezdem je vhodné získat co nejvíce informací o podmínkách cestování do konkrétní země, tamních zvláštnostech a možných rizicích. Cestovní pojištění Vám sice poskytuje určitou ochranu, ale není všemocné. Proto je zejména před delší cestou nezbytné navštívit svého lékaře a zajistit si potřebné léky. Při cestě do zemí s vízovou povinností je nutné mít včas vyřízená víza. Při soukromých cestách vlastním automobilem – zkontrolujte, zda v zemi, kam směřujete, platí Váš řidičský průkaz a prostudujte i tamní silniční pravidla. Není na škodu pořídit si fotokopie osobních dokladů – pro případ ztráty. Zkontrolujte uzamykatelnost Vašich zavazadel. Uzavíráte-li cestovní pojištění online, je možné získat spoustu užitečných informací od pojišťovny týkajících se Vaší cesty a především srovnání cestovního pojištění.

Rizikové oblasti a očkování

Ve sjednaném cestovním pojištění máte základní pokrytí léčebných výloh, ale v případě, že míříte do exotických zemí, je třeba se poradit s Vašim ošetřujícím lékařem, jestli není nutné ochranné očkování proti tamnímu nebezpečí možné nákazy, nebo jiné záludné nemoci. Srovnání cestovního pojištění online Vám též poskytne i cenné informace, kde jsou uvedena všechna doporučení očkování od Světové zdravotnické organizace. Zveřejněná doporučení, je ale nutno brát pouze jako obecná. U každé osoby se je třeba postupovat individuálně, zejména podle délky pobytu.

Pomoc v zahraničí

Srovnání cestovního pojištění Vám poskytne obrázek o korektnosti a spolehlivosti vybrané pojišťovny i z hlediska poskytovaného servisu a asistenčních služeb pomocného charakteru v zahraničí. V rámci uzavřeného cestovního pojištění. Jedná se především o pomoc při:

  • onemocnění nebo úrazu
  • poškození nebo ztrátě zavazadel
  • pokrytí odpovědnosti za škodu

 

Můžete si zařídit i havarijní pojištění na auto. Pojištění online na portálu Top pojištění Vám pomůže ve výběru!

vyražte do sluneční Itálie na dovolenou, srovnejte si cestovní pojištění, nejvýhodnejší je celoroční cestovní pojištění

Srovnání cestovní pojištění